Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czego nie powinien jeść pies?

16 listopada 2016

Pies to słodkie i kochane zwierzę, które szybko przywiązuje się do człowieka, uwielbia długie spacery oraz dobre jedzonko, bynajmniej nie zawsze to, które znajduje się w puszce z jedzeniem dla psa. Dlatego też powinniśmy dokładnie pilnować, aby przypadkiem nasz pupil nie miał styczności z kawą, alkoholem oraz owocami, ponieważ są dla nich po prostu trujące. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, czego nie powinien jeść pies. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od mleka, które może i dla szczeniąt jest lekkostrawne, gdyż posiadają enzym, który ułatwia im trawienie tego produktu. Jednak wiele dorosłych psów traci te zdolności i wtedy wypicie nawet małej ilości mleka, może skończyć się biegunką. Poza mlekiem nasz pies powinien unikać także czekolady, ponieważ czekolada zawiera teobrominę, która jest dla psów trująca. Mimo to muszę jednak przypomnieć, że psom ABSOLUTNIE nie wolno podawać czekolady. Warto wspomnieć także o jeszcze jednej, bardzo ważnej rzeczy, którą ludzie lubią spożywać, zwykle z negatywnym skutkiem dla zdrowia, a tym gorszym dla psa, jeśli częstują tym swojego zwierzaka. Chodzi o alkohol, gdyż po spożyciu alkoholu u zwierzęcia mogą wystąpić zaburzenia w oddawaniu moczu, zmiany w funkcjonowaniu układu nerwowego, osłabienie odruchów, zmiana zachowania. Natomiast w gorszym wypadku dochodzi do utraty przytomności, śpiączki, a nawet zatrzymania akcji serca i śmierci. Podobnie sprawa wygląda z kawą. Generalnie rzecz ujmując kofeina dla naszych czworonożnych przyjaciół jest bardzo szkodliwa, ponieważ Już mała ilość kawy może powodować poważne zaburzenia ciśnienia.

Koniecznie musisz także pamiętać o tym, aby nie dawać psu ziemniaków. Dlatego, że psy bardzo ciężko trawią ziemniaki. W związku z tym możesz je więc podawać jedynie od czasu do czasu i w formie puree. Co ciekawe podobnie jak kotom, psom nie powinniśmy dawać cebuli, gdyż zawiera ona bowiem toksyczną substancję tiosiarczan sodu, który może doprowadzić do anemii. Dodatkowo niezalecany jest także czosnek, jednak jako że jest mniej szkodliwy, możemy go znaleźć w niektórych pokarmach dla zwierzaków. Oprócz tego owoce z pewnością nie powinny być zbyt częstym elementem diety naszego psa. Chodzi oto, że duża ilość cytrusów powoduje wymioty, awokado jest toksyczne, zaś winogrona są dla tych zwierząt trujące.

Poza tym winogrona oraz rodzynki posiadają substancje, które osadzają się na nerkach naszych pupili. Jakby tego było to musimy pamiętać także o tym, że podając surowe jajko naszym zwierzakom, musimy liczyć się z możliwością zatrucia salmonellą, dlatego więc należy jajka wyparzyć. Na sam koniec warto wspomnieć też o tym, że surowa ryba zawiera trimetyloaminę, która może powodować bardzo ciężką anemię. Reasumując za nim podamy naszemu zwierzakowi jakieś jedzenie z naszego stołu to dobrze to przemyślmy, aby nie skazywać naszego pupila na niepotrzebne nieprzyjemności oraz możliwość choroby, a czasami nawet śmierci.