Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czemu pies drze papier?

16 listopada 2016

Jeśli grałeś kiedyś w grę Sims2 to na pewno kojarzysz taką opcję, którą młode Simy usprawiedliwiały brak swojej pracy domowej jak „Pies zjadł moją pracę domową”. Pomimo iż brzmi to dość irracjonalnie i śmieszenie to jest w tym trochę prawdy, gdyż psy rzeczywiście lubią może nie tyle jeść, co drzeć papier. Poniżej znajdziesz krótki artykuł dotyczący tego, dlaczego pies drze papier. Przeczytaj to koniecznie!


Zacznijmy od tego, że gryzienie papieru to bardzo częsty u psów występek, szczególnie dotyczy to młodych zwierząt, które prawdopodobnie znajdują w tym wiele frajdy. Musisz wiedzieć, że takie zachowanie jest problemem nie tylko ze względu na bałagan, który potem masz do ogarnięcia, ale także na zdrowie psa, ponieważ połknięcie papieru, szczególnie w dużej ilości może powodować u zwierząt problemy z trawieniem, a nawet niedrożność jelit. W związku z tym bardzo ważne jest, by jak najszybciej położyć kres takim zabawom. Generalnie rzecz ujmując wiele psów po prostu lubi szarpać i drzeć różne rzeczy i przedmioty. Niestety jednak papier nadaje się do tego idealnie, dlatego rozdzieranie papierowych kartek na kawałki jest dla zwierzęcia po prostu świetną zabawą i nie widzi ono w tym nic złego i niepokojącego, zwłaszcza, że dzięki temu może się wyszaleć i dać ujście pokładom energii. Co ciekawe niektóre psy mogą czuć w takich sytuacjach zadowolenie związane z instynktem, który podpowiada im, że papier to ofiara, a one ją teraz atakują. Natomiast inne psy w ten sposób mogą okazywać znudzenie, stres lub lęk. Zdecydowanie najczęściej jednak chcą zwrócić naszą uwagę i zachęcić nas do wspólnej zabawy.


Musisz wiedzieć, że najlepszym sposobem będzie chowanie wszelkich papierowych rzeczy, książek, gazet, ręczników papierowych i nie zostawianie ich w zasięgu zębów naszego pupila. Jeśli chcemy zorganizować mu czas, by się nie nudził to możemy w zamian zostawiać mu zabawki typu Kong, które napełnia się psimi smakołykami lub karmą. Trzeba przyznać, że jest to jeden z lepszych sposobów na zajęcie czymś psa. Generalnie rzecz ujmując odpowiednik takiej zabawki możemy także wykonać sami, na przykład z zużytych rolek po papierowych ręcznikach. Innym przykładem takiej zabawki może być plastikowa butelka, którą należy włożyć do miękkiej skarpetki. Plusem takiej zabawki jest to, że materiał pozwoli psu czuć się jakby lizał futerko bądź pióra swojej ofiary, a dźwięk gniecionego plastiku - gruchotanie kości. Natomiast innymi zabawkami, zajmującymi psa mogą być również specjalne grube sznury z supłami, dostępne w sklepach zoologicznych, które nasz pies będzie mógł gryźć i targać do woli.